Digital Cosmonot | API Yönetimi Danışmanlığı

API Yönetimi

  • API Yönetimi Nedir ?
    Günümüz yazılım dünyası entegrasyonlarla büyüyen yazılım sistemlerinden oluşmaktadır. Bu entegrasyonları sağlayan en önemli teknoloji ise API teknolojisidir. Yazılımların bir yaşam döngüsü içersinde geliştiği ve yönetildiği gibi API’lar da bir yaşam döngüsüne ve yönetilebilirliğe sahip olmalıdır.
  • Neden Önemlidir ?
    Yönetimi yapılmayan bir entegrasyon sistemi spagettileşmeye ve yazılım ekiplerinin çevikliğine engel olacaktır. Entegrasyon yönetimi bir API Gateway katmanı ile yapılan sistemler ise entegrasyon ile birlikte gelen bağımlılığı Gateway katmanlarında çözer ve yazılım ekiplerinin çevik geliştirmeler yapmalarına, radikal teknoloji dönüşümleri yapmalarına uygun ortamı sağlar

Her API Kendisine Ait Bir Yaşam Döngüsünde Gelişir

  • API Yönetim sistemleri en temel iki bileşenden oluştur. Bunlardan biri ana platform olan Gateway platformu ve servis katalogu, kullanıcı erişim arayüzü ve dokümantasyon gibi özelliikleri olan bir Portal platformudur. Farklı lisanslı yazılımları ek çözümler ile bu yaşam döngüsünü besleyecek uygulamalar sunabilir. Kurum içersinde varolan diğer sistemler ile entegre edilerek de bu yaşam döngüsü geliştirilebilir. Bu döngü aşamaları ve destekleyici uygulamaların belirlenmesinde müşterilerimizin beklentilerini dinleyip doğru analiz ederek bir mimari çıkartıyoruz. Ekibimiz sektor liderleri olan tüm ürünlerin özelliklerini bilmektedir, tam bir API fanatiği olmamız buradan gelmektedir. Ekibimizdeki her bireyin birden fazla Api Gateway platformu üzerinde deneyimi bulunmaktadır. Bu özeliğimiz ile farklı lisanslı ürünlerden geçiş süreçlerini yönetebiliriz.

Lisanslama ve Mimari Topoloji

  • Ekibimiz birçok lisanslı ürüne dair danışmanlık verebilir. Türkiye içersinde SoftwareAG webMethods API Gateway ve Integration Service platformunun lisans satışını ve gerekli tüm teknik hizmetlerini verebilmekteyiz. Birçok farklı ürüne dair deneyimimiz varken neden lisanslı ürün satışında SoftwareAG ürününü tercih ettiğimizi merak ediyorsanız size kısa bir sunum yaparak alman disiplini ile geliştirilmiş bir ürün olan webMethods ürün ailesini göstermek isteriz.